KATKISIZ /
DOĞAL ÜRÜNLER
HERGÜN TAZE
GÜNLÜK ÜRETİM
TAMAMEN EL
YAPIMI ÜRÜNLER
MEŞE ODUN FIRINI
İLE ÜRETİM
MAĞAZADAN
ALIŞVERİŞ

TÜRK KAHVESİ 500GR

Fiyat:
272,28 TL
Aynı Gün Kargo

Harvardlı bilim adamlarının tam 200 bin kişi üzerinde yaptığı araştırmalar sonucunda kahve içenlerin diyabet, yüksek tansiyon ya da depresyon riskinin içmeyenlere göre çok daha düşük olduğu ortaya çıktı. Üstelik kahve içenlerin daha fazla yaşadıkları da belirtiliyor aynı araştırma sonucunda. Bunda da kahvenin içeriğindeki klorojenik, kinin ve magnezyumun etkili olduğu kanıtlanmış. Tabii ki, dozajın da önemi vurgulanıyor. Günde 3 ila 5 fincan kahvenin pozitif etkisi olduğu belirtiliyor. Gelin, bu etkilere hep birlikte göz atalım...

1. Kahve zekayı geliştirmede etkili

Yorgunken bir fincan kahve içtiğinizde, konsantrasyonunuzun arttığını ve daha iyi muhakeme yapabildiğinizi fark edeceksiniz. İngiltere’deki bir araştırma sonucu da bir fincan kahve içen kadınların konsantrasyonlarının ve verimliliklerinin içmeyenlere oranla altı kat daha fazla olduğunu ortaya koyuyor.

2. Kahve güzelleştiriyor...

Ve zayıflatıyor. Kafein metabolizmayı hızlandırdığından, kalori harcamak kolaylaşıyor. Yemek sonrası içilen kahvenin diyeti desteklediği biliniyor. Ayrıca kavrulmamış kahve çekirdeğinin içeriğindeki değerli niasin vitamini cildin nem oranını ve yenilenme sürecini destekliyor.

3. Kahve karaciğerin sağlığı için önemli

Bilim adamları 125 bin deneğin 22 yıllık dönemde karaciğer fonksiyonlarını takip ettiklerinde, her gün düzenli olarak bir fincan kahve içenlerin siroz riskinin 1/5 oranında azaldığını fark etmişler. Bir başka araştırmada da kahvenin karaciğerin yağlanmasını önlediği ortaya çıkmış.

4. Kahve mutlu ediyor

Harvard Üniversitesi toplum sağlığı bölümünde görevli bilim adamları, kahve içmenin  vücudun kendi ürettiği serotonin, dopamin ve noradrenalin üretimini harekete geçirdiği bulunmuş. Kahve içmeyenlerin depresyona girme riski bu durumda içenlere göre 10 kat daha fazla.

5. Kahve Parkinson’a iyi geliyor

Düzenli olarak kahve içenlerin Parkinson hastalığına yakalanma riski azalıyor. American Academy of Neurology’ye göre yapılan araştırmalarda Parkinson hastalarının titremelerinde ve kas sertleşmelerinde azalma gözlenmiş.

6. Kahve stres oranını azaltıyor

Seoul National University’de yapılan araştırmaya göre, kahve içmek rahatlatıyor. Araştırmacılar uzun süre uyutulmayan fareler üzerinde yaptıkları deneylerde, kahve aroması verilen yorgun farelerin beyin proteinlerinde değişiklik gözlenmiş. Yorgun olmalarına rağmen farelerin, bu proteinler sayesinde beyin hücrelerinin stresin zararlarından korunduğu gözlenmiş.

7. Kahve kanser riskini azaltıyor

Serbest radikallerin pek çok hastalığa neden olduklarını biliyoruz. Hücrelerin fonksiyonlarına zarar veriyor ve hatta tümöre neden olabiliyorlar. Antioksidanlar, bu olumsuzları tersine çeviriyor. Serbest radikalleri etkisiz hale getiriyor ve kanser hastalıklarını azaltıyorlar. Pek çok sebze, orman meyveleri ve fındıkta bulunan bu etkili madde kahvede de bol miktarda bulunuyor.  

8. Kahve spor  yapanların da dostu

Atletler kahvenin çalışma sürelerini artırdığını çok iyi biliyorlar. Özellikle maraton koşucuları, bisiklet kullananlar, boksörler kafeinin kandaki yağ asidini artırarak kaslarda enerjiye dönüştüğünün bilincindeler.


9. Kahve diyabeti önlemede yardımcı

Düzenli kahve tüketmek, diyabet riskini yarı yarıya azaltıyor. American Chemical Society konferansında yapılan açıklamaya göre kahve çekirdeğindeki asitler, vücudun kan basıncının dengelenmesine yardımcı oluyor.

10. Kahve beyin sağlığını destekliyor

University of South Florida bilim adamları, insan beyni üzerinde yaptıkları araştırmada günde belirli miktarda alınan kahvenin Alzheimer hastalığını önlediğini belirtiyorlar. Ancak 65 yaştan sonra bu hastalığın önlenmesi pek mümkün olmuyor.

Diğer Özellikler
Stok Kodu372
MarkaMAHREÇ
Stok DurumuVar

TAVSİYE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLERİMİZ...

  • HAKKIMIZDA
  • Nizippazari.com ailesi olarak inandığımız hedeflerimize ulaşmak için gelişen dünya teknolojilerini ekleyerek sürdürdüğümüz üretim serüvenimize yeni üretim araçları ekleyerek sektörümüzde lider konuma ulaşmak için kollarımızı sıvadık. Ülkemizin adını Gaziantep şehrimizle bütünleşen bu organik lezzetleri yeni sofralara ulaştırmak için alın teri ve emeğin gücüyle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü her insanın Gaziantep şehrimizin bereketli topraklarında yetişen, alın teri ve emeğin gücüyle hasat edilen bu emek dolu ürünlerimizi tadarak yeni bir lezzet anlayışına kavuşacağına inanıyoruz.

  • SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.