KATKISIZ /
DOĞAL ÜRÜNLER
HERGÜN TAZE
GÜNLÜK ÜRETİM
TAMAMEN EL
YAPIMI ÜRÜNLER
MEŞE ODUN FIRINI
İLE ÜRETİM
MAĞAZADAN
ALIŞVERİŞ

İPEK PUL BİBER 250GR

Fiyat:
163,37 TL
Aynı Gün Kargo

Eğer yemeğinizin daha lezzetli olmasının yanında kilo vermeyi kolaylaştırma ve ağrıyı azaltma gibi harika sağlıklı etkiler görmek istiyorsanız yemeklerinize pul biber eklemeyi denemelisiniz. Geleneksel Çin kültüründe, Hindistan kültüründe de pul biber sindirim problemi çekenlere yardımcı olmak, dolaşım problemleri olanlara yardımcı olmak ya da enfeksiyonu olan kişileri rahatlatmak için pul biber kullanılır. Birçok pul biberin içerisinde jalapeno, ancho ya da cayenne gibi farklı kırmızı biberlerin karışımı bulunur, ki bu da lezzetlerindeki ve acılık seviyelerindeki farklılığı açıklayabilir. Acılık seviyesini artırmak için zaman zaman biberlerin tohumları da karışımın içerisinde yer alabilir..

Besinler:

Pul biber içerisinde fazla kalori, yağ ya da şeker bulunmadan birçok lezzet ve tat barındırır. Bir çay kaşığı pul biberin içerisinde 6 kalori ve 1 gram karbonhidrat bulunur. Aynı miktardaki biberin içerisinde günlük 2000 kalori alması gereken birinin ihtiyaç duyduğu A vitamini miktarının yüzde 15i de bulunur. A vitamini cildiniz, gözleriniz, tırnaklarınız ve saçlarınız için oldukça önemli bir vitamindir. Pul biber aynı zamanda C, E ve B6 vitaminlerini de içerir, içerisinde demir, potasyum, magnezyum ve fosfor gibi mineraller de bulunur.Ağrı Kesici

Eğer vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı ya da iltihaplanma varsa, daha fazla pul biber tüketmek size yardımcı olabilir. Capsaicin biberlerde bulunan ve bibere acı ve baharat tatlarını veren bir içeriktir, bu içerik aynı zamanda acıyı ve ağrıyı azaltma özelliklerine de sahiptir. Yendiğinde, acı biberlerin oldukça güçlü analjezik yani ağrı kesici etkileri vardır, aynı zamanda oldukça güçlü bir iltihap sökücü özelliğe de sahiptirler. “Biyoteknoloji ve biyomedikal Dergisi” isimli bir dergide yayımlanan bir çalışmaya göre, pul biberin içerisinde bulunan karotenoidler, ağrıyı kesme ve iltihaplanmayı azaltma gibi özelliklere sahip olan antioksidanlardır. Bu çalışma aynı zamanda çok yüksek dozlarda alınsa bile pul biberin içerisindeki bu karotenoidlerin herhangi bir ters tepkisi olmadığını gösteriyor.

Kilo Kontrolü

Pul biberlerin termojenik bir yapısı vardır, bu da vücutta sıcaklık oluşturdukları ve metabolizmayı uyardıkları anlamına gelir. “Fizyoloji ve Davranış” isimli bir dergide yayımlanan bir çalışmada pul biberin enerji dengelenmesi ve iştah üzerindeki etkileri araştırılmış. Yapılan çalışmada yemekle birlikte acı pul biber yiyen kimselerin yemeyenlere oranla daha yüksek enerji seviyeleri ve daha yüksek vücut sıcaklıkları olduğu görülmüş.Yine aynı çalışmaya göre acı pul biber tüketen kişilerin diğerlerine oranla daha az kalori tükettiği ve yemeğe daha iştahsız yaklaştıkları gözlemlenmiş. Eğer iştahınızı kontrol altına almak ve sağlıklı ve güvenli bir şekilde daha fazla kalori yakmak istiyorsanız, yemeğinize biraz pul biber eklemek size yardımcı olabilir.Pul biberin içerisinde bulunan polifenoller, pul bibere güçlü bir hastalık önleyici özellik katıyor. “Besin Araştırmaları ve Çalışmaları” isimli bir dergide yayımlanan bir çalışma bol acı pul biberin yüksek kolesterol ve yüksek yağ içerikli beslenen fareler üzerindeki etkisi gözlemlenmiş, ki bu beslenme şeklinin birçok sağlık problemine ve kalp hastalıklarına yol açtığı bilinen bir şey. Araştırmacıların vardığı sonuç şu olmuş, pul biberin içerisindeki antioksidanlar farelerin bağışıklık sistemini güçlendirmiş ve oksidatif stresi azaltıp, oksidatif hastalıkların (örneğin kanser, iltihaplanma, kalp hastalıkları, zayıf bağışıklık sistemi) önüne geçmiş. Buna ek olarak pul biberin içerisindeki capsaicin kan dolaşımını destekler ve bu sayede atar damarların sertleşmesini engelleyerek kalp krizi riskini de azaltabilir.

Diğer Özellikler
Stok Kodu533
MarkaMAHREÇ
Stok DurumuVar
  • HAKKIMIZDA
  • Nizippazari.com ailesi olarak inandığımız hedeflerimize ulaşmak için gelişen dünya teknolojilerini ekleyerek sürdürdüğümüz üretim serüvenimize yeni üretim araçları ekleyerek sektörümüzde lider konuma ulaşmak için kollarımızı sıvadık. Ülkemizin adını Gaziantep şehrimizle bütünleşen bu organik lezzetleri yeni sofralara ulaştırmak için alın teri ve emeğin gücüyle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü her insanın Gaziantep şehrimizin bereketli topraklarında yetişen, alın teri ve emeğin gücüyle hasat edilen bu emek dolu ürünlerimizi tadarak yeni bir lezzet anlayışına kavuşacağına inanıyoruz.

  • SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.