KATKISIZ /
DOĞAL ÜRÜNLER
HERGÜN TAZE
GÜNLÜK ÜRETİM
TAMAMEN EL
YAPIMI ÜRÜNLER
MEŞE ODUN FIRINI
İLE ÜRETİM
MAĞAZADAN
ALIŞVERİŞ

AYÇEKİRDEĞİ (AYDEDE) 500 GR

Fiyat:
87,13 TL
Aynı Gün Kargo

Kalp ve damar sağlığını güçlendirir

Bir elin avucu kadar ay çekirdeği tüketmek günlük E vitamini ihtiyacının %60’ından fazlasını karşılar. Bilindiği üzere E vitamini, önemli fonksiyonlara sahip bir antioksidan olarak işlev görür ve yeterli miktarda alınan E vitamini vücudu kalp damar hastalıklarından koruyarak erken ölüm riskini önemli ölçüde azaltır.

Kolesterol Dengesini Korur

Ayçiçeği, yüksek oranda fitosterol içermektedir. Bu fitosteroller ise kolesterole düzeyini korumaktadır.

Magnezyum Kalp Sağlığı İlişkisi

Magnezyum eksikliği; kalp damar ve diyabet hastalıklarını tetikleyebiliyor, sinir ve bağışıklık sistemlerini etki eden çeşitli sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bir avuç kadar ay çekirdeği, günlük ihtiyaç duyulan magnezyum miktarının %25’inden fazlasını temin eder. Bu da beyin ve kalp kasları gibi dokular için önemlidir.  Türkiye’de 65 yaş ve üzeri nüfusun %8’ine karşılık gelen yaklaşık 400 bin kişinin Alzheimer’a yakalandığı hesaplanmaktadır. Bu sayının 2030 itibariyle iki katına ve 2050’de  ise üç kattan fazla artacağı tahmin edilmektedir. Aynı zamanda yeterli magnezyum alımının vücudu diyabet gibi sorunlara karşı koruma sağlamaktadır.Bilindiği gibi Magnezyum vücutta en fazla miktarda bulunan dördüncü mineraldir. Magnezyum elementi vücutta 300’den fazla biyokimyasal reaksiyona etki etmektedir. Magnezyum, kan şekeri seviyesini düzenlemede rol oynar, kan basıncını düzenlemede etkilidir ve protein sentezine yardımcı olmaktadır.

Depresyona karşı Ayçekirdeği

Ayçiçeğindeki magnezyumun depresyona karşı. Bir asır öncesine kadar depresyonlu hastalara magnezyum sülfat bileşiği verilmekteydi. Günümüzde ise magnezyum ruh sağlığına yönelik çalışmalar için homeopatik terapilerde kullanılmaktadır.

Ayçekirdeği içindeki Selenyum’un Faydaları

Ay çekirdeği içinde selenyum minerali bol miktarda vardır. Çalışmalar, selenyumun vücutta antioksidan olarak rol oynadığını ve vücuttaki kızarıklıkların ve şişkinliğin azalmasına yardımcı olduğunu gösterir.

Selenyumun Faydaları Neler?

Hücreleri serbest radikallerin zararlarından korur. Tiroit hormonunun üretimini kolaylaştırır. Selenyum eksikliğinde ise iyot eksikliğinin etkisi artabilir. İyot, tiroit hormonunun sentezi için temel bir bileşendir.

Selenyum Eksikliğinin Belirtileri

Kaslarda zayıflık veya ağrı.
Saç veya ciltte renk solma/renk kaybı.
Tırnak yataklarında beyazlaşma.

Ayçekirdeği ( Ayçiçeği ) Kaç Kalori

1 avuç çekilmiş ay çekirdeği kaç kalori: 20 gr. ( Bir avuç )  yaklaşık 75 kaloridir.
1 avuç hazır paket ay çekirdeği kaç kalori: 118 kaloridir
1 avuç kabuksuz ay çekirdeği kalorisi: 115 kaloridir

Diğer Özellikler
Stok Kodu352
MarkaMAHREÇ
Stok DurumuVar

TAVSİYE ETTİĞİMİZ ÜRÜNLERİMİZ...

  • HAKKIMIZDA
  • Nizippazari.com ailesi olarak inandığımız hedeflerimize ulaşmak için gelişen dünya teknolojilerini ekleyerek sürdürdüğümüz üretim serüvenimize yeni üretim araçları ekleyerek sektörümüzde lider konuma ulaşmak için kollarımızı sıvadık. Ülkemizin adını Gaziantep şehrimizle bütünleşen bu organik lezzetleri yeni sofralara ulaştırmak için alın teri ve emeğin gücüyle çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü her insanın Gaziantep şehrimizin bereketli topraklarında yetişen, alın teri ve emeğin gücüyle hasat edilen bu emek dolu ürünlerimizi tadarak yeni bir lezzet anlayışına kavuşacağına inanıyoruz.

  • SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN!

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.